مقالات گاز
مقالات جديد گازي
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 15
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 1051

گاز r22

معروفترين و معتبرترين برند گاز R22 هانيول Honeywell مي باشد كه يك برند آمريكائي است و شركت فاران صنعت توانائي تامين گاز r22 با برند هانيول هم در قالب سيلندر هاي يكبار مصرف 13.6 كيلوگرم ،هم سيلندر هاي قابل شارژ 60 ليتري و هم چنين تن تانك هاي يك تني دارا مي باشد.سيلندرهاي 13.6 كيلوگرم و 60 ليتري گاز r22 به رنگ سبز مغز پسته اي مي باشد در حالي كه تن تانك ها به رنگ طوسي به مشتريان عرضه مي شود.
گاز r22 با برند هاي اروپائي ، آمريكائي ، هندي و چيني در بازار موجود است كه البته تا چند سال آينده از سبد توليد كشورهاي اروپائي و آمريكائي خارج خواهد شد.گاز r22 با فرمول شيميائي CHCLF2 و با نام آيوپاك كلرو دي فلورو متان شناخته مي شود .
گاز r22 يكي از پركاربردترين گاز هاي فريون مي باشد كه البته طي سال هاي اخير استفاده از اين گاز بدليل اثرات مخرب بر لايه اوزن و افزايش گرماي زمين روبه كاهش رفته و كشورهاي توسعه يافته در حال وضع قانون منع استفاده از اين گاز و جايگزيني گاز R600a و گاز R404a بجاي گاز r22  مي باشند. اما در كشورهاي جهان سوم بدليل قيمت پايين در حال حاضر نيز مورد استفاده قرار مي گيرد...

 

گاز r22

 

همچنين از گاز پنتان بعنوان حلال در صنعت استفاده مي شود.
مخلوط هاي گازي / گاز هاي كاليبراسيون از نظر امكان تهيه به دو دسته تقسيم مي شوند.
 يك سري از مخلوط هاي گازي مي باشند كه امكان تهيه آنها در داخل كشور فراهم نمي باشد،چه به دليل عدم وجود متريال اين مخلوط ها و چه به دليل حساسيت بالاي آنها،كه شركت فاران صنعت توانايي تامين اين گونه مخلوط ها را از معتبرترين برندهاي اروپايي و آسيايي دارا مي باشد.
گاز سولفيد هيدروژن بدليل قدرت حل شوندگي كه در آب و روغن دارد ، در آب هاي سطحي ، زيرزميني ، محيط هاي دريائي و  خاك هاي مرطوب وارد شده و به اين ترتيب مسافت هاي طولاني را طي مي نمايد.  
در صورتي كه گاز هيدروژن تحت فشارهاي فوق العاده بالايي قرار گيرد ، مولكولها ماهيت خود را از دست داده و هيدروژن بصورت فلزي مايع در مي آيد.
يكي از مخلوط هاي گازي ، گاز كاليبراسيون LEL‏ متان در ‏Air‏ كه بعنوان نشت ياب در واحد هاي  انتقال گاز استفاده مي شود از تركيب ‏‏2.5% گاز متان در هواي خشك يا همان هواي فشرده ‏Z- Air‏ تشكيل شده است. ‏
گاز هواي خشك گازي بي بو و بي رنگ و غير قابل اشتعال است ولي بدليل داشتن درصد بالائي از اكسيژن در شرايط خاص مي تواند منجر به اشتعال شود  وزن مولكلولي هواي خشك  26.0gr/mol  است.
1. بدنه سيلندر ( تنه سيلندر و گلوئي )
به استحضار مي رساند، شركت فاران صنعت توانايي تامين اين گونه مخلوط ها را  از معتبرترين برندهاي اروپايي و آسيايي دارا مي باشد.
رنگ آميزي سيلندرهاي گازهاي كاليبراسيون شركت فاران صنعت بر اساس استاندارد BOC مي باشد
گاز كربن مونوكسيد يا گاز مونوكسيد كربن كه با فرمول شيميائي CO نشان داده مي شود گازي است كه از سوختن ناقص كربن ( زغال سنگ ، گاز طبيعي و نفت ) بوجود مي آيد.
گاز ايزوبوتان يا گاز متيل پروپان با فرمول مولكولي  ISO-C4H10 چهارمين عضو خانواده آلكان ها به شمار مي آيد كه در آن سه كربن بصورت خطي و يكي از كربن ها به صورت شاخه دار به كربن شماره 2  وصل مي باشد.
شركت فاران صنعت تامين كننده و وارد كننده ي گاز كاليبراسيون يا مخلوط هاي گازي يا گاز ميكس بصورت درصدي ، ppm پي پي ام و ppb  پي پي بي از معتبرترين برندهاي اروپائي و آسيائي مي باشد.
براي اولين بار درسال 1915 طي جنگ جهاني ارتش آلمان در فرانسه از گاز كلر استفاده كرد و در نتيجه ي اين امر سربازان زيادي دچار صدمات جبران ناپذير شدند.
• اين پالت ها در ابعاد 2 تائي ، 4 تائي ، 6 تائي ، 9 تائي ، 12 تائي ، 16 تائي ، 20 تائي ، 25 تائي ، 30 تائي و 36 تائي قابل تامين مي باشد.
بر اين اساس سيلندر مخلوط هاي گازي يا گاز كاليبراسيون LEL هيدروژن در اير داراي بدنه ي طوسي روشن و گلوئي مشكي ( نماد گازنيتروژن ) ، سفيد  ( نماد گاز اكسيژن ) و قرمز ( نماد گاز هيدروژن ) مي باشد.
گاز متان در سال 1778 توسط فيزيكدان ايتاليايي آلساندرو ولتا كشف شد. اين گاز در طبيعت از تجزيه و پوسيده شدن مواد آلي به ويژه فساد گياهان در مرداب‌ها حاصل مي‌شود، به همين جهت متان را « گاز مرداب‌ » نيز مي‌نامند. گاز متان كه ساده ترين هيدروكربن اشباع شده به شمار مي رود ، در شرايط استاندارد دما و فشار ، بي بو و بي‌رنگ و نافذتر و سبك‌تر از هوا است .
گاز كلر چگالي بيشتري نسبت به هوا دارد در نتيجه به سطح زمين نزديك تر است .
چشم انداز تيم فني شركت فاران صنعت طي اين سال ها همواره تلاش در راستاي تامين نياز مشتريان در داخل از كشور بوده است و در خصوص برخي از مخلوط هاي گازي پر مصرف در صنعت تا حدود زيادي موفق به رسيدن به نتايج مطلوب در اين مهم گرديده است 
گاز هليوم گازي بي بو، بي رنگ، بي مزه، غيرسمّي و خنثي است .
شركت فاران صنعت توانائي تامين مخلوط گازي تنفسي يا ميكس تنفسي مورد نياز مشتريان را در سيلندر هاي يك ليتري تا 50 ليتري و با فشار 120 تا 150 بار دارد.
گاز آرگون بدليل عدم فعاليت شيميائي و بي اثر بودن از واژه‌اي يوناني به معناي تنبل يا غيرفعال گرفته شده‌است.
در صورتي كه اين سوختن بصورت ناقص انجام شود تركيبات تك كربني مانند استالدهيد ، متانول ، اتانول و گاز متان توليد مي شود .
مابقي متان موجود در طبيعت توسط سوزاندن مواد سوختي و پرورش دام تامين مي شود. همچنين برخي از گياهان و حيوانات از طريق فرآيندهاي هوازي متان توليد مي كنند.. متان به عنوان منبع  انرژي بطور عمده در قالب گاز طبيعي ، مورد استفاده قرار مي گيرد . دانشمندان متان را بعنوان بعنوان يك گاز گلخانه اي بسيار قوي كه ممكن است در گرم شدن زمين سهم بسزائي داشته باشد معرفي مي كنند .
1. سيلندر هاي كربن استيل : اين سيلندرها بسيار پركاربرد مي باشند و براي گازهاي اينرت ( بي اثر ) و واكنش ناپذير مورد استفاده قرار مي گيرند و داراي قيمت مناسب مي باشند.
شايان ذكر است شركت فاران صنعت تامين كننده رگولاتور هاي درااستار DRASTAR كره جنوبي مي باشد كه اين رگولاتورها ( مانومتر ها ) قابليت استفاده هم بصورت خطي و هم سر سيلندري را دارند.
اكسيژن مايع و جامد رنگ آبي كمرنگ داشته و هر دو بسيار پارامغناطيس مي باشند.
عنصر اكسيژن داراي وزن اتمي 15.9994 gr/mol است.
يكي از مخلوط هاي گازي ، گاز كاليبراسيون سوختني هيدروژن در هليوم يا fuel gas يا ميكس فيول نمايده مي شود كه در دستگاه هاي مربوط به تست آلايندگي خودرو بيشترين استفاده را دارد از 40% گاز هيدروژن و 60% گاز هليوم  تشكيل شده است .
مخلوط گازي P10 يا ميكس P10 كه در دستگاه هاي X-Ray  مورد استفاده قرار مي گيرد از تركيب 10% گاز متان و 90% گاز آرگون تشكيل شده است .
گاز Z-Air در صنعت گاز به عنوان يك مخلوط هاي گازي هم شناخته مي شود زيرا از 20.5% اكسيژن و 79.5% نيتروژن تشكيل شده است.
ميل تركيبي گاز كربن مونوكسيد با هموگلوبين خون انسان 300 برابر اكسيژن است
شركت فاران صنعت توانايي تهيه انواع مخلوط هاي گازي درصدي و  PPM را در انواع مختلف سيلندرها  از يك ليتر تا 50 ليتر دارا مي باشد.
برخي از مخلوط هاي گازي بدليل اجزاء تشكيل دهنده ي آنها، چه از نظر كيفي و چه از نظر كمي و همچنين حساسيت بالاي مصرف كنندگان، بدليل عدم امكان تهيه در داخل ايران جزء مخلوط هاي گازي وارداتي به شمار مي روند .
سيلندرها بر اساس گازي كه در بر مي گيرند داراي شير راست گرد و يا شير چپ گرد مي باشند .
الف. شماره سيلندر
گاز استيلن يا اتين كه كوچكترين عضو از خانواده ي آلكين هاست داراي فرمول مولكولي C2H2 است كه در آن دو اتم كربن بوسيله ي يك پيوند سه گانه به هم متصل شده اند به همين خاطر استيلن جزء تركيبات غيراشباع به شمار مي آيد.
اجزا تشكيل دهنده مخلوط هاي گازي مي تواند بصورت درصدي، PPM  و يا  PPB باشد.
رنگ آميزي سيلندرهاي گاز هاي كاليبراسيون شركت فاران صنعت بر اساس استاندارد BOC مي باشد
اين شيميدان از اختلاف جرمي كه ميان ذغال چوب اوليه و خاكستري كه از سوختن آن در يك محفظه بسته بدست آمد، متوجه ي حضور جزئي نامرئي ( گاز ) در اين فرآيند شد.
1- در پالت هاي فيتينگي با توجه به اينكه بخش منيفولد پالت از قطعات و  اتصالات به هم پيوسته تشكيل شده است در صورت بروز مشكل در هر بخش از منيفولد اين اتصالات به راحتي باز شده و قطعه ي آسيب ديده قابل تعويض است، در صورتي كه در پالت هايي كه قسمت منيفولد آنها از نوع جوشكاري است در صورت بروز مشكل در هر بخش از منيفولد بهترين راهكار تعويض كل منيفولد مي باشد( درصورت عدم تعويض مي بايست محل آسيب ديده بريده و لوله جايگزين جوشكاري شود كه اين مسئله علاوه بر زمان بر بودن، احتمال آسيب مجدد پالت بدليل جوشكاري صورت گرفته را افزايش مي دهد. )
گاز سولفيد هيدروژن به شكل گاز مي باشد به همين دليل حضور آن در هوا پس از آزاد شدن در محيط قطعي است
شير سيلندر گاز كاليبراسيون تنفسي ( ميكس تنفسي ) يا همان گاز هليوكس به دليل وجود تركيبات بي اثر راست گرد مي باشد و بر اساس استاندارد،  ولو DIN6 يا BS3  بر روي سيلندر ها تعبيه مي شود.
يكي از مخلوط هاي گازي ، گاز كاليبراسيون H2 in N2 كه در دستگاه هاي مربوط به تست آلايندگي خودرو بيشترين استفاده را دارد از 40% گاز هيدروژن و 60% گاز نيتروژن تشكيل شده است .
كلر وقتي سرد شود و تحت فشار قرار گيرد تبديل به مايع مي شود كه حمل و نقل و ذخيره سازي آن را آسان تر مي كند اما اگر آزاد شود دوباره به شكل گازي تبديل مي شود كه به سرعت در اطراف زمين پخش مي شود.
پروپان بي رنگ و بي بو است و بسيار قابل اشتعال است . جهت ايمني بيشتر  در هنگام جابجائي پروپان مايع به آن اتيل مركاپتان تزريق مي شود كه بوئي زندده شبيه به تخم مرغ گنديده دارد تا در صورت نشت پروپان به سرعت استنشاق شده و از بروز خطرات احتمالي جلوگيري شود.
1- استاندارد DIN يا Germany Standard : بر اساس اين استاندارد بخش عمده ي  شيرها روپيچ /نري / رزوه رو يا Male مي باشند .
شركت فاران صنعت جهت آگاهي و اطلاع بيشتر شما مشتريان گرامي جدول مربوط به استانداردهاي DIN و BS را به شرح ذيل تقديم حضور مي نمايد.
شركت فاران صنعت توانائي تامين گاز كاليبراسيون ليزر ( ميكس ليزر ) مورد نياز مشتريان را در سيلندرهاي يك ليتري تا 50 ليتري و با فشار 120 تا 150 بار دارد.
لازم به ذكر است تراكمهاي بالاي گاز دي اكسيد كربن در جو زمين، كه با سوختن سوختهاي فسيلي توليد مي شود، به عنوان آلاينده جوي شناخته ميشود.
پالت هاي سيلندري يا پك سيلندري : شركت فاران صنعت توانايي ساخت پالت هاي سيلندري مشتريان گرامي را بر اساس ابعاد درخواستي ايشان و در سرويس گازهاي مختلف دارا مي باشد .
هگزان مايعي بي رنگ با بوئي نامطبوع است كه بسيار قابل اشتعال بوده و بخارآتش قابل انفجار است.
1- بازرسي ظاهري و چشمي سيلندر يا كپسول گاز : طي اين مرحله سيلندرها از نظر ظاهري مورد بررسي قرار مي گيرند تا هر گونه فرو رفتگي برآمدگي و شكاف احتمالي در بدنه ي سيلندر رسد شود و سيلندر هايي كه ميزان فرو رفتگي و يا برآمدگي هاي آن ها از حد مجاز ذكر شده در استاندارد فراتر باشد از سيلندر هاي سالم جدا و بسته به ميزان فرورفتگي و يا برآمدگي ممكن است سيلندر از رده خارج شود و يا وارد آزمون هيدرواستاتيك شود.
گاز نيتروس اكسايد سنگين تر از هواست و در رده ي اصلي گازهاي گلخانه‌اي قرار داشته و آلوده كننده ي هوا مي‌باشد.

امتياز:
بازديد: 43
برچسب:
:
[ 1396/9/21  ] [ ۰۶ ] [ maghale23 ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب